MUDr. Jose Dizon
Téměř čtvrtstoletí pracuji v oboru akutní medicíny na záchranné službě a na pracovištích ARO. Kromě toho působím jako krizový intervent a peer pro kolegy na záchranné službě a v nemocnici a pomáhám jako intervizor intervenčního týmu. Ve své lékařské praxi jsem se přesvědčil, že i slovo skutečně léčí a velmi pomáhá v procesu úzdravy pacienta a jeho blízkých. To byl důvod, proč jsem se dal na cestu psychoterapie.
Vystudoval jsem lékařskou fakultu UK Praha, tehdy ještě nesla název Fakulta všeobecného lékařství. Přes 25 let se věnuji oboru anesteziologie, resuscitace a urgentní medicíny.
Dále kontinuálně rozvíjím své mentální a tělesné dovednosti cvičením a trénováním taichi, qigong a neigong. Vedu svou školu TaichiShikon Kutná Hora.
Nabízené služby
Terapie je v první řadě mezilidské setkání a proces, jehož cílem je dosažení změny v životě klienta – rozpustit rozličné problémy, uvolnit napětí, zvládnout prožívané těžkosti, rozvíjet kvalitu svých vztahů navenek i k sobě samému. K terapii využíváme systemické přístupy (narativní, na řešení orientovaný, strategický, komunikační). Důležitým a společným znakem těchto směrů je, že expertem na klientův život je klient sám a že lidé nejsou „problémy“, nýbrž že se problémy vyskytují ve vztazích. Terapeut provází klienta na cestě ke změně, svými někdy neobvyklými otázkami podněcuje klienta k přemýšlení jinými způsoby, k rozvoji poznání sebe sama – svých pocitů a myšlenek.
Nabízíme terapeutická setkání (osobně či online) v podobě individuální a párové terapie. Terapie nabízíme dospělým a mladým dospělým. Terapie začíná úvodním setkáním, během kterého terapeut zjišťuje přání a očekávání klienta od spolupráce a přibližuje klientovi své způsoby a možnosti. V závěru úvodního setkání se mají klient a terapeut právo volně vyjádřit, zda budou spolupracovat. V průběhu terapie drží terapeut v povědomí stanovený směr a cíle spolupráce a průběžně s klientem reflektuje, kde na cestě k cíli se právě jejich spolupráce nachází. Konec terapie přichází ve chvíli, kdy klient reflektuje, že terapie naplnila své cíle a již se nepotřebuje dále setkávat, nebo ho k ukončení terapie přivedou jiné důvody. Terapie se završuje závěrečným setkáním, při němž terapeut s klientem shrnují společnou cestu terapií a mluví o proběhlých změnách, které klient ve svém životě zaznamenal.
Kontakt
Kvalifikace
- Lékařská fakulta UK
- Umění terapie od roku 2019 – komplexní pětiletý výcvik v systemickém přístupu (Ivan Úlehla, Zdeněk Macek, Lenka Šimková, Zuzana Kocábová, Jan Hesoun,…)
- Critical incident stress managment – Schumacher Praha
- PEER péče ve zdravotnictví – SPIS ČR
- První psychická pomoc – SPIS ČR